Rehber :
   
Eczaneler
Ediz Eczanesi
Ongan Eczanesi
Akar Eczanesi
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
12.09.2009
''Evini Yenile Trabzon'' Kampanyasına Trabzon'da Start verdi.


TOBB, TTSO, Halkbankası Trabzon Şubeleri ve Yapı Malzemeleri sektörü "Evini Yenile Türkiye" kampanyası başlattı. 1 Eylül'de başlayan kampanya kapsamında 100 bin tüketiciye Halkbank tarafından yüzde 0.33'ten başlayan faiz oranları ile kredi verilecek. Kampanya ile yapı sektörüne 1 milyar Lira'nın üzerinde iş hacmi yaratılması hedefleniyor.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği, Halkbankası ve Yapı Malzemeleri sektörünün ortaklaşa başlattığı "Evini Yenile Türkiye" kampanyası pilot bölge Trabzon’da tanıtıldı. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu ile Halkbankası Trabzon Bölge Koordinatörü Mehmet Ali Nurluoğlu ve Şube Müdürlerinin katılımı ile düzenlenen basın toplantısı ile kampanya kamuoyuna tanıtıldı.

TTSO Yönetim kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, büyüme verilerinin piyasalarda yukarıya doğru bir  düzelmeyi gösterdiğini belirtti. Hacısalihoğlu, bir önceki çeyrekte eksi - 13.6 olan büyümü rakamının, bsu dönem eksi – 7’ye ulaştığını, bununda bir düzelmeye işaret olduğunu ifade etti.

Belirli sektörlerde, beyaz eşya ve otomotiv Vb. yaşanan hareketliliğin, özellikle inşaat sektöründe sağlanmasının istihdamı hareketlendireceğini vurguladı.

TTSO Yönetim Kurulu başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, kriz nedeniyle inşaat sektöründe konut stoku oluştuğunu, bu kampanya ile stokun eritilmesine katkı verileceğini aktardı.

Yapı malzemeleri sektörü, Halkbank ve TOBB'un güçlerini bir araya getirerek başlattıkları "Evini Yenile Türkiye" kampanyasının tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Trabzon TSO yönetim kurulu başkanı Suat HACISALİHOGLU , "Kriz Varsa Çare de Var" kampanyasının ardından şimdi yeni bir kampanya yaptıklarını söyledi.

Hacısalihoğlu, 2009'un ilk çeyreğinde yüzde 13,8 küçülme yaşayan Türkiye'de inşâat sektördeki küçülmenin yüzde 18,9 olarak gerçekleştiğini anımsatarak, yapı malzemeleri sektörünün vergi indirimlerinden ve teşviklerden de faydalanamadığını belirtti. "Oysa Türkiye'nin en büyük sorununun bugün işsizlik olduğu hatırlanırsa, sektörün önemi daha da iyi anlaşılır. Bu öncü sektörümüzün daha fazla desteklenmeye ihtiyacı vardır" dedi.


"Darısı diğer sektörlerimizin başına. Bu platform, Türkiye'nin yüzünü güldürecek bir koalisyon" şeklinde konuştu

Kampanyanın, kazan kazandır, esasına göre çalıştığını, bütün tarafların karlı çıktığını ifade ederek,” Ama asıl fedakarlık yapı sektöründe faaliyette bulunan işletmeler tarafından yapılmıştır. Şimdi sıra tüketicilerdedir. Sonuç olarak sektör içinde bulunanlar ellerinden geleni yaptı. Bir daha bundan daha iyi bir kredi bulma imkanı yok gibidir. Tüketiciler bu fırsatı değerlendirmelidir.” Diye konuştu.

TTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu “Evini Yenile Türkiye” kampanyası hakkında basına şu açıklamayı yaptı.

"Bir tarafta banka, bir tarafta üretici, reel sektör, bir tarafta tüccar-bayi, bir tarafta da vatandaş var. Dördünün de kazanacağı bir kampanyaya adım atıyoruz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Halkbank Trabzon Şubeleri, Yapı Malzemeleri sektörünün tüm dernekleri, 83 firma, 13 binden fazla bayinin katıldığı "Evini Yenile Türkiye" kampanyası kamuoyuna düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı.

Kampanya ile tüketicilerinin ev yenileme ihtiyaçlarının cazip imkânlarla yaratılması hedefleniyor. Kampanya ile yapı malzemeleri sektöründe talebin canlandırılması, istihdamın artırılması, ülke ekonomisine katkı sağlanması amaçlanıyor. Bu kapsamda Halkbank 12 ay vadeye yüzde 0.33, 13-24 ay vadeye yüzde 0.80, 25-36 vadeye yüzde 0.95 faiz oranı uygulanacak. Tüketicilerin ev yenilemede kullanacakları kredi limiti ise 2 bin ile 50 bin TL arasında olacak. Yapı malzemeleri ve işçilik harcamalarına kullanılacak kredi aynı zamanda 2 ay geri ödemesiz olarak verilecek.

Evlerin mutfakları, banyoları, pencereleri, boyası unutulmak, ihmal edilmek zorunda kaldı. Bugün başlattığımız kampanya kapsamında Halkbank'ın vereceği ihtiyaç kredisini 'evde yaşam kalitesini artırma' kredisi olarak görüyorum. Başka bir ifade ile evde huzur kredisi... İnsanın eve yaptığı yatırım aslında huzuruna yaptığı yatırımdır. Araştırmalar gösteriyor ki, özellikle şehirlerde insanların evleri onların huzur kaleleri, hayatın keşmekeşinden sıyrıldıkları bir limandır.


Trabzon için özellikle;

şehre yeni gelen doğalgazın evlere uygulamasında, Mutfakların yenilenmesinde, Banyoların yenilenmesinde,

Hertürlü boya , alçıpan, dekorasyon malzemeleri, tavan ve döşeme kaplamaları, Klima uygulamaları,

Ev içinde gerekli hertürlü malzemeyi kapsamaktadır.

Diğer taraftan yap-sat sektörü olarak adlandırdığımız sistemden daire alanlar için evlerin tamamlanmasında bu sistem cazip görülmektedir. Tıkanan yap-sat sektöründe yeni canlanacağı gözükmektedir.”

 
 
 

Toplam Okunma Sayısı : 1518

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com