Rehber :
   
Maçka Tesisleri
Osmanoğlu Ocakbaşı
Sümer Restaurant
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
04.12.2009
Gayri Safi Milli Hasılanın artması için genç girişimciye...


Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu, Trabzon Genç Girişimciler Kurulu ile ortak toplantı yaptı. Toplantının açılışında yaptığı konuşmada Trabzon Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Sıtkı Aktaş, bugüne kadar yapılan faaliyetleri sıraladı. 2010 dönemi için yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Aktaş, girişimciliğin desteklenmesi projesi, elektronik girişimcilik, stratejik yol haritası, alternatif finans yöntemleri, etkili iletişim ve motivasyon eğitim ve proje çalışmalarında bulunduklarını aktardı.

Genç Girişimciler Kurulu, Gürcistan’a düzenlenen ticari programın yanında, TTSO ile birlikte İran İslam Cumhuriyeti, Makedonya, Belarus ülke ticari ziyaret programlarına da katıldıklarını aktardı.

2010 yılında kutlanacak olan girişimcilik haftasına farklı etkinlikler ile hazırlandıklarını ifade eden kurul üyeleri,

BAŞKAN HACISALİHOĞLU: TRABZON'DA GENÇ GİRİŞİMCİYE İHTİYACIMIZ ARTIYOR

TTSO Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte, Genç Girişimciler Kurulu toplantısına katılan oda Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Türkiye’nin olduğu gibi Trabzon’unda genç girişimciye ihtiyacının had safhada olduğunu söyledi.

Başkan Hacısalihoğlu, TTSO’nun yıllık yeni üye kayıtlarına bakıldığında bu yıl önceki yıllara oranla yüzde elli oranında azalmalar olduğuna dikkat çekti..Kriz ortamında yeni firma müracaatlarındaki bu azalmanın yeni ve genç girişimciler ile karşılanabileceğini aktardı..

Başkan Hacısalihoğlu,”Yeni genç girişimci, yeni bir firma demektir, bu da daha fazla ülkenin vergi geliri sağlamasıdır. Vergi gelirinin artması milli gelirimizin yükselmesine ve refaha yol açar. Tüm bu zincirin başarıyla devam etmesi için başlangıcında yer alan genç girişimcilerin daha fazla piyasaya girmesi ile mümkün olacaktır.”diye konuştu.

GİRİŞİMCİLER PROJESİ YAPILMIŞ BAŞARILI ÇALIŞMALARA ADIM ATMALI

Günümüzde genç girişimcilik için güçlü destekler bulunduğunu ifade eden Hacısalihoğlu, özellikle proje bazlı çalışmalara yönelmeyi öğütledi..İş yapmış olmak ve ortaklık kurmak için bir araya gelmenin çok doğru olmadığını, bu tarzın en olumsuz sonuçlarını kendi jenerasyonlarının acı tecrübelerini yaşamış olduklarını belirterek,” Projesi oluşturulmuş. Başarılı çıkmış bir çalışma karşısında güçlerinizi birleştirin ve cesaretli olun. Piyasanın yeni işletmelere ihtiyacı var.”dedi.

KTÜ BİTİRME TEZİ PROJELERİ PİYASANIN İHTİYACLARINA YÖNELİK OLMALI VE GENÇ GİRİŞİMCİLER BU PROJELERİ DEGERLENDİRMEYE ALMALI

Karadeniz Teknik Üniversitesi ile TTSO arasında başlatılan bir çalışmada, bitirme tezlerinin bazı iş dünyasının ihtiyacı olan proje çalışmalarına ayrılmasının gündeme getirildiğini, hayata geçmesi ile ortaya çıkacak projelere genç girişimcilerin sahip çıkması gerektiğini vurguladı. Böylece, piyasanın KTÜ ile bilimsel ve akademik düzeydeki işbirliğine önemli bir açılım sağlanmış olacağını iletti.

Trabzon Genç Girişimciler Kurulu Üyelerinin yapacağı çalışmalara, oda yönetimi olarak maddi ve manevi desteğe devam edeceklerini belirten Başkan M. Suat Hacısalihoğlu, gelecek için yeni girişimcinin artırılmasının ekonominin ihtiyacı olduğunu sözlerine ekledi.

20 ARALIK ANKARA TOPLANTISINA GENİŞ KATILIM

Öte yandan, Trabzon Genç Girişimciler kurulu, 20 Aralık 2009 tarihinde Ankara’da,” TOBB Genç Girişimciler Kurulu” ile “İl Genç Girişimciler Kurulu” üyelerinin katılımıyla, “ İşsizlikle mücadele için Türkiye'de Genç Girişimciliğin Güçlendirilmesi: TOBB Genç Girişimciler kurulu Kongresi” adlı programa geniş bir katılım sağlamak için çalışmalara başladı.

TOBB Başkanı, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Onursal başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı’nın açılış konuşmalarını yapacağı programda, “Genç Girişimciliğin Geliştirilmesi: Kaynaklar ve İyi Uygulamalar” konusunda bir panel ile “Daha Fonksiyonlu Genç Girişimciler Kurulu” adlı bir tartışma gerçekleşecek.

 

 
 
 
 
 
 

Toplam Okunma Sayısı : 1366

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com