Rehber :
   
Reklam ve Tabela
Yusuf Rizeli
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
19.03.2011
Trabzon Valiliğince Şehit Ailelerine Yemek Verildi...


Trabzon Valiliğince Şehit Ailelerine Yemek Verildi

Trabzon Valiliği tarafından Çanakkale Zaferi'nin 96. yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü münasebetiyle düzenlenen yemekte Trabzon Vali Vekili Aziz Mercan şehit aileleri ile bir araya geldi.

Yemeğe Jandarma Alay Komutanı Dursun Ertuğrul, Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, şehit aileleri derneği temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve şehit aileleri katıldı.

Şehit ailelerinin toplumun en onurlu insanları olduğunu kaydeden Vali Vekili Mercan, şehitlerimizin bizlere en önemli miraslarının yakınlarının olduğunu belirterek, “Bizler bugün bu topraklarda yaşayabiliyorsak, bunu ülkemizin her toprağını kanları ile sulayan şehitlerimize borçluyuz. Şehit yakınlarımız bizlere onlardan önemli bir mirastır. Onların problemleri ve sorunları ile ilgilenmek bizim için en önemli görevlerden bir tanesidir. Şehit ailelerimiz ve şehit yakınlarımız bu toplumun en onurlu insanlarıdır” dedi.

Şehit ailelerine olan borcun asla ödenemeyeceğini ifade eden Mercan, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Şehit ailelerimiz devletten en çok hizmeti almayı hak eden insanlarımızdır. Bizlerde sizlere karşı elimizden geldiği kadar görevimizi yerine getirme gayreti içerisindeyiz. Hiçbir zaman sizlere olan borcumuzu ödeyecek bir durumda olamayız. Sizlerden şükran duyuyoruz. Bizlere bu vatanı armağan eden ve bizleri bugüne ulaştıran tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Şanlı tarihimizi çocuklarımıza iyi öğretebilirsek bizde geleceğe iyi bakabiliriz”

Vali Vekili Aziz Mercan, yemekten sonra tek tek masaları gezerek şehit ailelerinin sıkıntılarını dinledi. 

Toplam Okunma Sayısı : 1764

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com