Rehber :
   
Tekstil ve Konfeksiyon
Saka Giyim
Dizayn Tekstil
Meryem İç Giyim
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
12.01.2012
Vali Kızılcık TESOB Heyetini Kabul Etti


Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti. Esnafların ülke ekonomisi için önemli olduğu gibi, Trabzon ekonomisi içinde son derece önemli olduğunu ifade eden Vali Kızılcık, ziyaretlerinden ötürü TESOB Başkanı Kara’ya teşekkür etti.

            Ülke ekonomisinin büyümesi için esnaflara destek olunması gerektiğini kaydeden Vali Kızılcık, “Esnaf ve sanatkâr demek, devletine yük olmayan kesim demektir. Halkın bel kemiği demektir. Unutulmamalıdır ki esnaf ve sanatkâr ne kadar çok desteklenir, teşvik edilirse ekonomik büyüme ile istihdam da o, derece büyür” şeklinde konuştu. Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) proje çağrılarını dikkate alarak proje sunmalarından dolayı Başkan Kara’yı tebrik eden Vali Kızılcık, DOKA’nın bölge için çok önemli olduğunu söyledi.TESOB Başkanı Kara, Trabzon’a 5 yıldızlı otel yapılması adına yaptığı çalışmalardan ötürü Vali Kızılcık’a destek verdiklerini ifade etti.

            TESOB Başkanı Kara ise, kendilerine her fırsatta destek olan Vali Kızılcık’a teşekkür ederek, “Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’na sunduğumuz projenin kabulünde sağladığınız destekten ötürü teşekkür ederiz. Kabul edilen projemiz ile proje hazırlama kapasitesinin geliştirilmesi ve proje ofisi kurulması sağlanacak. DOKA’nın kabul ettiği bu proje ile artık küçük esnaf ve sanatkârlarımıza proje hazırlama konusunda kurum olarak destek vereceğiz. İş yeri açılışında ruhsat işlemlerinde Ustalık Belgesi aranması sırasında Ticaret Odası ile aramızda negatif ayrımcılığın giderilmesi için desteklerinizi talep ediyoruz”dedi.

 

Toplam Okunma Sayısı : 895

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com