Rehber :
   
İş Makinaları ve Servisleri
Karadeniz Makina
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
15.02.2012
Kar Yağışına Dikkat...


     
 
 
     

Türkiye Sibirya’dan gelen soğuk hava dalgasın etkisine girdi. İstanbul'da yağmur akşam saatlerinde sulu kara dönüştü.  Kar yağışının bugün özellikle Anadolu yakasında etkili olacağı açıklandı. Ayrıca Perşembe'den Cumartesi'ye kadar kuvvetli kar yağışı bekleniyor.Gece Kadıköy'de sulu kar yağışı görülürken, kar yağışı Çamlıca Tepesi'ni beyaza bürüdü. Avrupa yakasında da Bağcılar, Maslak ve Sarıyer'de kar yağışı sabaha kadar aralıklarla etkiliydi.Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, karla karışık yağmurun etkisini artırarak özellikle Anadolu yakasında kuvvetli olmak üzere kar yağışına dönüşmesinin beklendiğini açıkladı.

Yetkililer oluşabilecek don ve buzlanma tehlikesi konusunda ilgilileri ve vatandaşları uyararak, bu konuda dikkatli olmaları gerektiğini bildirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de, kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önlemlerini arttırdı, kentin bazı noktalarında ekipler konuşlandırıldı.Meteoroloji, Doğu illeri, Ankara ve İstanbul için kar uyarısı yaptı, vatandaşları buzlanma ve don olayına karşı uyardı. Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde de kuvvetli yağış ve fırtına bekleniyor.

SICAKLIKLAR AZALACAK

Yurt geneli yağışlı geçerken, sıcaklıklar, batı bölgelerde 4 ila 6 derece azalacak.Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre; yurt genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Adana, Hatay, K.Maraş, Osmaniye, Aksaray, Niğde, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Siirt ve Hakkari çevreleri ile Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Doğu bölgelerde ise buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

Toplam Okunma Sayısı : 843

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com