Rehber :
   
Plaj & Dinlenme Tesisleri
Mavi Kıyı
Dillioğlu Tesisleri
Paşa Tatil Köyü
Kervan Tesisleri
Tamamını Göster...
   
    Kullanıcı Adı:   
    Parola:           
                       
27.08.2012
80 ülkeden yatırımcı Türkiye'de otel açmak için sıraya girdi


Orta Asya ve Türkiye Turizm Forumu (CATHIC), küresel kriz nedeniyle 2013'te sadece Türkiye'ye odaklanacak. 80'e yakın ülkenin turizmcileri Türkiye'de otel açıyor.


Her yıl Orta Asya ve Türkiye Turizm Forumu (CATHIC) adı verilen ve 80'den fazla ülkenin en önemli turizm yatırımcılarının buluştuğu turizm forumu, bu yıl Türkiye'ye odaklanacak. CATHIC Türkiye Temsilcisi Mehmet Önal, dünyadaki ekonomik gelişmeler nedeniyle forumun bu yıl 'Focus on Turkey' (Türkiye'ye odaklan) temasıyla düzenleneceğini açıkladı.
 
Önal, "Dünyadaki ekonomik gelişmeler turizm yatırımlarında yabancı işletmecilerin ilgisini Türkiye'ye çekti. 2013 Türkiye'nin yılı olacak. Çünkü dünyada ekonomik durgunluğun artması bekleniyor. Türkiye ekonomisi özellikle burada otel işletmek isteyen grupları cezbediyor" dedi. Eskiden Türk yatırımcıların yabancı işletmeci bulmak için yurtdışına gittiğini belirten Önal, artık durumun tersine döndüğünü, yabancı işletmecilerin Türk yatırımcıların ayağına kadar geldiğini söyledi. Önal, "4-6 Şubat 2013'te yapılacak forum için yabancı otel işleten gruplar Türkiye'de otel açmak ve yatırımcılarla tanışmak için kelimenin tam anlamıyla sıraya girdi" diye konuştu.
 
YATIRIM DÜŞÜNEN VAR
 
Geçen yıllarda yapılan forumlarda Mandarin Oriental, Jumeiarah, Shangri La, Armani gibi lüks grupların Türkiye'de otel işletmek için çalışmalara başladığını hatırlatan Önal, "Yabancılar yatırım yerine işletme ya da franchisingi tercih eder. Ancak birkaç otel grubunun yatırım için de istekli olduğunu gördük" dedi.
 
ÜNLÜ TURİZMCİLER LONDRA'YA DAVET EDİLDİ
 
Önal, Türkiye'ye olan ilginin İstanbul'da yapılan CATHIC forumu öncesinde, Londra'da eylülde yapılacak Hot E isimli turizm forumunda da gündeme geldiğini söyledi. Önal, forumun organizatörünün Türkiye'deki fırsatları anlatmak için ayrı bir panel açtığını ve kendisini davet ettiğini kaydetti. Forumda Önal, Astay Gayrimenkul'den Attila Öztürk ve Güral Otelleri CEO'su Kamil Berk ile birlikte yabancılara Türk turizm sektöründeki fırsatları anlatacak. Kaynak: www.turizmguncel.com

Toplam Okunma Sayısı : 1608

GülNet İnternet Hizmetleri, GülKom Mühendislik Bilgisayar Ltd.Şti.
Gazipaşa Mah. Cudi Bey Mektep Sok.Mahmut Reis Apt. No:7 Kat:2 Daire:4 Trabzon / TÜRKİYE
Tel: +90 462 326 61 42 - Fax: 0 (462) 326 99 59
E-mail: info@visittrabzon.com